Basın Odası

Keytech Basın Odası

KEYTECH İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ
www.keypadteknoloji.com

Işıl ŞERMET
Halkla İlişkiler Müdürü
isermet@keypadteknoloji.com

        

KEYPAD TEKNOLOJİ- KEYTECH, "Reklam Araştırmaları" anketine, oylama sistemleri ile destek verdi

 

Keytech-kurumsalhaberler: Araştırmalar ve bu doğrultuda elde edilen bilgilerin iş hayatı, bilim, teknoloji kısaca hayatımızın her alanında önem taşıdığı günümüzde farklı bir uygulama gerçekleştirildi.


       Bilindiği üzere üniversiteler bilim merkezleridir. Üniversiteler için gerekli olan bilimsel veriler, bu verilerin netliği büyük önem taşımaktadır. Bilgilerin çoğunlukla anket yöntemi ile alındığı üniversiteler de yakın bir zamanda farklı bir örnek uygulama yapıldı.
       Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde yapılan örnek çalışmada " Reklam Araştırmaları " anketin de elektronik oylama cihazları kullanıldı.
       40(kırk) kişilik öğrenci grubunun katıldığı ankette, katılımcılara 20(yirmi)'e yakın soru soruldu. GSM sektöründe yer alan operatörlerin yaptığı reklamlar, bu reklamların akılda kalıcılığı,  operatörlerin reklamlarda ünlü kullanımı ve kullanılan ünlü ile markanın akılda kalıcılığı ve satın alma gücüne etkisi gibi soruların sorulduğu ankette, firmaların yayınladığı reklamlarda ki senaryo, müzik, çekim kalitesi gibi sorular hakkında öğrencilerin görüşleri alındı.
       Elektronik Oylama Cihazlarının kullanıldığı çalışmada, cevap yüzdeleri sınıf içinde ve anında alındı. Sonuçlar, her sorudan sonra ekrana, uygulama sırasında yansıtıldı. Çalışma 15(on beş) dakika sürdü.
       Cevapların anında alınması, sonuçları görmeleri ve katılımcılar arasında yoruma olanak vermesi, çalışmaya farklı bir hava kattı. Özellikle, oylama cihazlarının kullanılması ile klasik anket yönteminin monotonluğundan uzaklaşıldığı çalışmada katılımcılar anket sorularını büyük bir özenle ve keyif alarak cevapladılar.

      Bilgi almak için, www.keypadteknoloji.com veya www.lookum.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

KEYTECH

 

Sektörel Ürünler

Tekstil
»
Defile

 

MARKALARIMIZ
LOOKUM Teknoloji , Danışmanlık ve İletişim İş Planı Uzmanı
 
Türkiye Temsilcisi  
Lookum, PPVOTE Türkiye Temsilcisidir.